Bezbronna Concordia rozstrzelana w Kleszczowie

Strefa FM Niedziela, 17 sierpnia 20147
Nie tak piłkarze Concordii wyobrażali sobie inauguracyjny mecz w piotrkowskiej klasie okręgowej. W pierwszej kolejce zespół trenera Mariusza Duchnowskiego zmierzył się na wyjeździe z drugim zespołem Omegi Kleszczów.
Po tej akcji padła trzecia bramka dla Omegi.Po tej akcji padła trzecia bramka dla Omegi.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 3. minucie spotkania. Krzysztof Kowalski wykorzystał niefrasobliwość obrońców piotrkowskiej drużyny i bez większego problemu pokonał fatalnie dysponowanego tego dnia Mateusza Tworkowskiego. Reszta jego kolegów w pierwszych minutach tego spotkania wcale nie grała lepiej, czyli bez pomysłu i w zasadzie w poprzek boiska, piłkarze Omegi byli nieco bardziej aktywni, w 18. minucie jeden z nich został sfaulowany przed polem karnym Concordii, sędzia odgwizdał rzut wolny, do piłki podszedł wspomniany już Krzysztof Kowalski i po raz kolejny pokonał golkipera piotrkowskiej drużyny. Wydawało się, że obraz tego meczu już raczej się nie zmieni, tymczasem z minuty na minutę Concordia zaczęła grać coraz lepiej i jeszcze przed przerwą strzeliła bramkę kontaktową, ładnym strzałem z dystansu popisał się Mariano Anikson.

Po przerwie Concordia wcale nie grała gorzej, ale bramki strzelali tylko gospodarze. Najpierw w 69. minucie zamieszanie pod bramką piotrkowskiej drużyny wykorzystał Hubert Górski, a pod koniec spotkania wynik ustalił Paweł Kowalski, który wykorzystał kolejny błąd piotrkowskich obrońców. Ostatecznie Omega pokonała Concordię 4:1, rozmiar porażki mógł być mniejszy, ale bramkarz i obrońcy Concordii zdecydowanie się w tym meczu nie popisali.

- Moja drużyna praktycznie w ogóle nie zagrała według ustalonych wcześniej założeń, w drugiej połowie było może nieco lepiej, ale ogólnie to była tragedia. Jeśli chodzi o defensywę, to do końca nie wiedziałem jakimi zawodnikami będę mógł grać, ale mam nadzieję, że z czasem będzie to wyglądało lepiej – powiedział Mariusz Duchnowski, trener KS „Concordia” Piotrków Trybunalski

- Straciliśmy bramki po swoich błędach, jak się nie strzela to się traci jak mówi stare piłkarskie przysłowie, dzisiaj wracamy do domu bez punktów – podsumował Przemysław Wagner, kapitan piotrkowskiej drużyny.

Tymczasem na konto Omegi wpłynęły trzy punkty i po pierwszej kolejce ten zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli, ex equo ze Zjednoczonymi Bełchatów. Prowadzi Stal Niewiadów.

W następnej kolejce Omega zmierzy się z Ceramiką Opoczno, a Concordia z GUKS Gorzkowice.

LKS Omega II Kleszczów 4:1 (2:1) KS Concordia Piotrków Trybunalski
(Krzysztof Kowalski 2, 16, Hubert Górski 72, Paweł Kowalski 89 – Mariano Anikson 40)

LKS Omega II Kleszczów: Zientarski – Sobczak (70′ Mateusz Trajdos), Górski, Ociepa, Belica, Barański (79′ Gasik), Paweł Kowalski, Tomesz, Mateusz Roczek (90′ Sobociński), Krawczykowski (90′ Grzybowski), Krzysztof Kowalski.

KS Concordia Piotrków Trybunalski: Tworkowski – Wagner, Nowak, Molenda, Łubowski, Zelcer, Anikson, Bąbol, Turniak, Bezerra, Perreira.